Jeśli twój SUV musi mieć napęd 4×4 i mocny silnik – to opcja dla ciebie. Kosztuje niecałe 10 tysięcy

5 godzin temu

SUV, który idealnie łączy cechy samochodu terenowego i osobowego? Oczywiście takich modeli na rynku znajdzie się dosyć sporo. Szczególnie, iż XXI wiek w motoryzacji stoi pod znakiem ciągłego rozwoju tego segmentu. Nie tylko jest tych aut więcej, ale rozszerza się również ich profil. Są wciąż tacy kierowcy, dla których Sport Utility Vehicle musi być przede wszystkim mocny i posiadać napęd na cztery koła. Dla wielu osób to terenowe DNA jest niezwykle istotne.

Ten SUV nikogo nie rozczaruje

Upraszczając ten temat można stwierdzić, iż geneza segmentu SUV to tak naprawdę przekształcenie aut terenowych w taki sposób, aby były komfortowe i służyły na co dzień. W takiej definicji zgadzają się przede wszystkim rozmiary. Natomiast początkowo absolutnie normalnym i oczywistym elementem SUV-a był większy prześwit i napęd na cztery koła. Rzecz w tym, iż to nie mógł być samochód tak surowy, jak terenówka. Miał być przede wszystkim wygodnym i komfortowym autem osobowym do wykorzystywania na co dzień. Jednocześnie zachowywał część terenowego DNA. Dla wielu osób taka definicja segmentu wciąż jest aktualna i takich właśnie aut szukają.

fot. Mitsubishi

Można stwierdzić, iż idealnie wpisuje się w nią Mitsubishi Outlander. Zadebiutował on na rynku w 2003 roku – właśnie jako odpowiedź na rosnącą popularność SUV-ów. Po pierwsze, był to duży samochód, zaliczany do segmentu D. Przestrzeń wewnątrz bardzo często jest wymieniania jako jedna z głównych zalet. Samochód można było kupić z napędem na przednią oś, natomiast był też dostępny z napędem na wszystkie cztery koła i opcja ta była bardzo popularna. Model ten dobrze sprawdzał się zimą oraz w trudniejszym terenie, miał też wyższy prześwit. To wszystko idealnie wpisuje się w pierwotną definicję SUV-a.

Czym jeszcze zachęca?

Bardzo często podkreślana jest tutaj solidność oraz niezawodność. Mitsubishi Outlander uznawany jest za samochód bezawaryjny – szczególnie w kwestii wersji z silnikami benzynowymi. Elementy tego auta są wykonane z dobrych materiałów, są dobrze spasowane i trwałe. Poruszyłem już kwestię silników. Jednostki benzynowe w dwóch pierwszych generacjach miały pojemność od 2 litrów w górę i moc od 136 do choćby 220 koni mechanicznych. Były też diesle, 2.2 lub 2.0 o mocy od 140 do 177 koni. Nie ma zatem mowy o malutkich silnikach i mocy poniżej 100 koni – to są jednostki, które doceni większość kierowców – zarówno pod względem pojemności, jak i mocy.

fot. Mitsubishi

Mitsubishi Outlander zbiera w Polsce bardzo dobre opinie i oceny. Tak naprawdę sprzedawał się znakomicie w całej Europie. To samochód rodzinny, ładowny, łączący cechy osobówki i terenówki. jeżeli komuś nie zależy na tym, aby mieć nowiutkie, świeże auto, Outlander może być dziś dobrym wyborem. Pierwsze generacje jesteśmy bowiem w stanie kupić w tym momencie za niecałe 10 tysięcy złotych. Mowa tutaj również o wersjach z napędem na cztery koła.

Zdjęcia: Mitsubishi

Idź do oryginalnego materiału